فلاشر کنترل دار

فلاشر کنترل دار

جدیدترین محصول دامتک فلاشر کنترل دار است. این فلاشر به ما امکانی را می دهد که در صورت نیاز یک سری از برنامه ها یا تلفیقی از افکت های روی دیپ سوییچ را در حافظه های موجود ذخیره کرده و با استفاده از کنترل از هر کدام از این حافظه ها استفاده کنیم. این نوع فلاشر از نظر طریقه راه اندازی تفاوتی با فلاشرهای دیگر دامتک ندارد. وجود پین مثبت اضافی و مبحث مثبت مشترک بودن کانال ها، همانند توضیحات داده شده در فیلم های قبلی است.

در فلاشرهای کنترل دار نیز شبیه فلاشرهای معمولی دو پتانسیومتر برای تنظیم شدت و سرعت روشن و خاموش شدن ال ای دی ها وجود دارد. همچنین دیپ سوییچ ده افکتی روی برد تعبیه شده که برای اجرای افکت های مختلف و ترکیب آنها استفاده می شود.

تفاوت اصلی این فلاشرها با فلاشرهای معمولی وجود چهار حافظه بر روی فلاشر است؛ که میتوان برنامه های ترکیبی را روی آنها ذخیره کرده و با فشردن دکمه ی مربوط به هر حافظه برنامه ی ذخیره شده در آن حافظه را فراخوانی و اجرا کرد.
بر روی هر حافظه در این فلاشرهای دامتک یک برنامه به طور پیشفرض وجود دارد. بنابراین تابلوساز میتواند فلاشر را بدون هیچ تغییری روی تابلو بسته و به مشتری تحویل دهد. اما این برنامه ها توسط تابلوساز یا حتی مشتری قابلیت تغییر دارند. برای این کار فلاشر را طبق توضیحات داده شده نصب کرده و راه اندازی میکنیم. در این حالت چراغ یکی از حافظه ها روشن می شود که به طور پیشفرض حافظه ی یک هست.

برای تغییر برنامه ی پیشفرض روی هر حافظه، دکمه ی آن را فشار می دهیم تا چراغ مربوط به حافظه شروع به چشمک زدن بکند. در این حالت با روشن کردن کلیدهای مربوط به دیپ سوییچ میتوان هر ترکیب دلخواهی از افکت ها را ایجاد کرد. سپس با فشردن دکمه ی حافظه، ال ای دی آن ثابت شده و چشمک نمی زند. در این حالت برنامه ی دلخواه روی حافظه ی یک ذخیره شده و از این پس می توان با فشردن دکمه ی یک کنترل آن را اجرا کرد.

نکته ی مهمی که باید به خاطر داشته باشیم این است که برای حافظه دادن به فلاشر لازم نیست دکمه ی حافظه را به صورت ممتد نگه داریم. و یک بار فشردن ضربه ای آن کافی است.

توضیحات کنترل

کنترلی در فلاشرهای کنترل دار دامتک ارائه میشود، در موقع خرید دارای یک پلاستیک اضافی بر روی باتری است. این پلاستیک برای جلوگیری از اکسید شدن باتری در اثر استفاده نشدن طولانی مدت تعبیه شده است. برای استفاده از کنترل لازم است این پلاستیک را خارج کرد تا باتری به کنترل وصل شده و آماده ی استفاده شود.
بر روی این کنترل ها 12 دکمه وجود دارد. دکمه های On/Off وظیفه ی روشن و خاموش شدن تابلو را دارند.
دکمه های مثبت و منفی که زیر کلمه ی Speed قرار دارند برای کم و زیاد کردن سرعت اجرای افکت ها هستند. به طوری که با هر بار فشردن دکمه ی مثبت سرعت اجرای برنامه بیشتر می شود. به همین ترتیب دکمه های مثبت و منفی زیر کلمه ی Light نیز برای تنظیم شدت نور ال ای دی ها به کار می رود.
دکمه های یک تا سه بر روی کنترل حافظه های یک تا سه را اجرا می کنند. به علاوه دکمه ی چهار کنترل برنامه ی جاری روی دیپ سوییچ اجرا می شود. دکمه ی پنج کنترل نیز تمامی ال ای دی های تابلو را به طور کامل و ثابت روشن می کند.
دکمه ی جدیدی که دامتک در این کنترل ها تعبیه کرده دکمه ی Backlight یا نیمه روشن است. با فشردن این دکمه هیچ گاه ال ای دی ها به طور کامل خاموش نمی شوند و با مقدار کمی از نور روشن می مانند. این ویژگی باعث می شود که بر خلاف سایر فلاشر های موجود، هیچ گاه طرح تابلوی ما به طور مطلق خاموش نمی شود و با مقداری حداقلی از روشنایی همواره دیده شده و بر زیبایی آن افزوده می شود.

توضیح دکمه ریست

در صورتی که احساس می کنید تابلو کم نور شده یا سرعت اجرای برنامه ها دلخواه نیست، با یک بار فشردن این دکمه می توان سرعت و شدت نور ال ای دی ها را متعادل کرد. همچنین در صورتی که در تنظیم برنامه ها دچار اشتباه شده یا سردرگم شده اید، میتوان با نگه داشتن دکمه ی ریست به مدت پنج ثانیه، به طور کامل به تنظیمات اولیه و پیشفرض دامتک بازگشت.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.