فتوسل

فروش عمده فتوسل دامتک

فتوسل های دامتک انتخابی بی‌نظیر در جهت کنترل خودکار سیستم‌های روشنایی اماکن موردنظر شما هستند. این محصول با داشتن دقیق‌ترین سنسور حساس به نور (LDR)، به سرعت می‌تواند تاریکی شب را تشخیص داده و بر این اساس چراغ های متصل به خود را روشن کرده و با تشخیص روشنایی به محض آغاز روز نیز، چراغ ها را خاموش کند. این محصولات زیر نظر متخصصین و با رعایت تمامی استانداردهای لازم در کارخانه دامتک تولید و تست می‌شوند و به‌همین جهت مطمئن‌ترین انتخاب برای شما خواهند بود.

 برای استعلام قیمت و خرید عمده فتوسل دامتک با ما تماس بگیرید.

استعلام قیمت

           09138892639 -  03133382219

فتوسل دامتک
قابلیت تنظیم حساسیت

قابلیت تنظیم حساسیت

بهترین قیمت

قیمت مناسب

کیفیت و دقت بالا

دقت و کیفیت بالا

2 سال گارانتی

2 سال گارانتی

انواع فتوسل نوری

فتوسل 10 آمپر مدل DT10-1 دامتک
فتوسل 10 آمپر مدل DT10-1
فتوسل 16 آمپر
فتوسل 16 آمپر مدل DT16-1

فتوسل و نحوه‌ی عملکرد آن

فتوسل، وسیله ای الکتریکی است که همانند یک کلید عمل می‌کند. اما یک کلید خودکار. این محصول به راحتی می‌تواند بدون دخالت انسان تعداد بسیاری چراغ ها را روشن و یا خاموش کند.

در برد تعبیه شده درون فتوسل های دامتک، یک رله و سنسور حساس به نور وجود دارد. سنسور حساس به نور دارای مقاومت متغیر است و این مقاومت با توجه به میزان نور تغییر پیدا می‌کند. به این معنا که در طول روز، به دلیل اینکه شدت نور بسیار زیاد است، مقاومت این سنسور کوچک، بسیار پایین خواهد بود. اما در طول شب به دلیل نبود نور، شدت مقاومت آن نیز کاهش پیدا می‌کند. در واقع عملکرد این سنسور وابسته به میزان شدت نور است. اگر مقاومت بالا باشد یعنی در تاریکی شب، می‌تواند جریان بیشتری را از خود به رله عبور دهد و اگر مقاومت پایین باشد، یعنی در طول روز، نمی‌تواند جریانی از خود عبور دهد و در نتیجه باعث روشن شدن چراغ ها شود. به این ترتیب چراغ های متصل به محصول، با کاهش نور، روشن شده و با زیاد شدن آن، خاموش می‌شوند.

برد فتوسل

مزایای فتوسل دامتک

کاهش مصرف برق و هزینه ها

مصرف بالای برق چه در منازل و ساختمان های مسکونی و چه در ساختمان‌های تجاری و یا در سطح شهر، ممکن است به دلایلی چون عدم استفاده از سیستم روشنایی مناسب و روشن ماندن بی رویه چراغ ها قابل توجه باشد.

متاسفانه مصرف بیش از اندازه برق در بسیاری از اماکن به چالش بزرگی تبدیل شده است که هزینه‌های بسیاری را به وجود آورده و علاوه بر آن، باعث از بین رفتن این انرژی با ارزش در کشور شده است. اما خوشبختانه به کارگیری یک سیستم کنترل کننده خودکار و کم مصرف روشنایی همانند فتوسل های نوری دامتک می‌تواند از روشن ماندن بی‌وقفه و بی‌دلیل چراغ ها جلوگیری کند و به این شکل باعث کاهش هزینه های برق شود.

طول عمر بالا

مصرف برق فتوسل ها می‌تواند باعث گرمای بیش از اندازه‌ی آن‌ها شود و این موضوع نیز می‌تواند به مرور عمر محصول را تا حد زیادی کاهش دهد. خرابی این محصول آخرین چیزی است که خریداران آن می‌خواهند. اما فتوسل تولید دامتک به دلیل مصرف پایینش، از داغ شدن بیش از اندازه ی برد، خرابی و یا سوختگی برد آن جلوگیری می‌کند.

یکی‌دیگر از دلایل عمر و دوام بالای این محصول دامتک، جلوگیری از فعالیت اشتباهی رله‌ی مدار است. رله وظیفه‌ی باز و بسته شدن را دارد و این دستور را از سنسور حساس به نور دریافت می‌کند. اما اگر این سنسور به دلیل پیدایش نور زیاد در تاریکی و یا تاریکی موقت در روز، دچار خطا شود، تاخیر در پاسخ، باعث جلوگیری از فعال شدن اشتباهی رله می‌شود و به این شکل باز هم طول عمر محصول را ضمانت می‌کند.

مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف

عوامل طبیعی می‌تواند آسیبی جدی به بسیاری از لوازم و وسایل الکتریکی وارد کند. اما بدنه‌ی فتوسل دامتک که از بهترین مواد پلاستیکی تهیه شده است، در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی و عوامل طبیعی مانند طوفان، باران و زلزله مقاومت بالایی دارد و به همین جهت از برد این محصول نیز به‌طور کامل محافظت کرده و عملکرد صحیح آن را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، دمای بالا و دمای بسیار پایین نیز می‌تواند عملکرد بردهای الکترونیکی را دچار اختلال کند. اما این محصول، قادر است به‌خوبی بین دمای 60 تا 20- درجه سانتی‌گراد عمل کند و کارکرد بدون نقصی داشته باشد.

مقاومت بالا در برابر نویز با طراحی آنالوگ

در طراحی مدارهای آنالوگ از المان های پسیوی چون مقاومت، خازن، دیود و غیره استفاده می‌شود. این المان‌ها انرژی تولید نمی‌کنند، بلکه تنها انرژی را دریافت و یا مصرف می‌کنند. به همین دلیل به آن‌ها قطعات غیرفعال و یا پسیو می‌گویند. منابع نویز بسیاری وجود دارد که می‌توانند بر عملکرد وسایل الکترونیکی تاثیر بسیاری بگذارند و باعث اختلال در آن شوند. اما این منابع نویز و میدان های مغناطیسی، نمی‌توانند تاثیری بر روی عملکرد المان های پسیو بگذارند. به همین دلیل مدار فتوسل های دامتک به‌صورت آنالوگ طراحی شده‌اند تا از نویز و میدان‌های مغناطیسی مصون بمانند، در برابر آن‌ها مقاومت بالایی داشته باشند و بتوانند عملکرد صحیحی از خود نشان دهند.

کاربرد فتوسل

این محصول در تمامی اماکنی که فعالیت یا عبور و مرور در آن به هنگام شب بسیار زیاد می‌باشد و نیاز به روشنایی آن بیشتر از سایر محیط ها احساس می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از این محیط‌ها عبارتند از:

پارکینگ ها

کارگاه و انبارها

کارخانه ها

صنایع

معابر

جاده ها

ساختمان های مسکونی

فضای سبز و باغ ها

فروش عمده فتوسل دامتک

برای خرید عمده با ما تماس بگیرید

استعلام قیمت